[PR Tips & Tricks] De grootst gemaakte fouten waardoor je geen gratis publiciteit krijgt

Stephanie Aukes | February 25th, 2013 - 14:02

Free publicity foutenSchrijf je hier in voor mijn gratis PR Tips & Tricks Ezine.

Afgelopen donderdag was ik bij Open Coffee Haarlemmermeer, een inspirerend, jong netwerk van ondernemers opgezet door Pauline van Huijstee van AmaArt.nl in Regus Schiphol-Rijk. Toen ik één van de ondernemers aldaar vertelde dat ik adviseurs, trainers, sprekers en auteurs help met het krijgen van free publicity, vroeg hij nieuwsgierig: “En hoe doe je dat dan??” Ik legde hem uit dat bedrijven en mensen met een goed verhaal, een bijzonder product of dienst zeer interessant kunnen zijn voor de media maar dat je goed moet weten hoe je je verhaal pitcht aan journalisten om free publicity te krijgen.

Na zo’n 10 jaar ervaring met de pers, weet ik door vallen en opstaan wat journalisten wel en niet waarderen en hoe je ervoor zorgt dat je zoveel mogelijk waardevolle publiciteit krijgt.

Hieronder lees je een aantal van de grootst gemaakte fouten waardoor je pogingen tot het genereren van media-aandacht kunnen mislukken.

P.s. Er zijn nog 5 plekken beschikbaar voor mijn workshop 5 manieren om free publicity te krijgen op 7 maart. Als je wilt leren hoe je wel gratis publiciteit krijgt, nodig ik je van harte uit voor mijn workshop!

De grootst gemaakte fouten waardoor je geen gratis publiciteit krijgt:

 

  • De kop van je persbericht is niet pakkend. De titel van je persbericht, die je in de onderwerpsregel van je e-mail zet, is de allerbelangrijkste zin van je hele persbericht. Waarom? Als de kop de journalist niet prikkelt, dan is de “delete” knop snel gevonden. En dat is niet wat je wilt, toch? Maar wat zijn nu pakkende titels? Sla maar eens een krant open ter inspiratie. De meeste titels springen eruit…en dat kan jij ook!
  • Je persbericht of pitch aan een journalist is niet goed verwoord en/of is te commercieel. Je gebruikt woorden als: uniek, primeur, fantastisch, beste, grootste, revolutionair of exclusief. Niet doen! Wat moet je juist wel doen: Omschrijf waarom jouw product/dienst uniek of bijzonder is. Een woord als ‘uniek’ zegt namelijk niets. Redacties en journalisten overtuig je met nieuwswaardige feiten over jouw gave product of dienst. Houd daar rekening mee in je persbericht, mail of belletje aan redacteuren.
  • Je stuurt een journalist een mail met een bijlage(n). Waarom je dit niet moet doen? Omdat de mailboxen van journalisten zo heel erg snel vol raken. De gemiddelde redactie ontvangt namelijk zo’n 100 e-mailtjes per dag! Stuur je bijlagen, dan is de kans 10x zo groot dat jouw persbericht in de prullenbak verdwijnt. Zet je persbericht dus altijd als platte tekst in de mail. Wil je de journalist voorzien van beeldmateriaal? Zet in je persbericht dan een link naar je site waar hij/zij beeldmateriaal kan vinden.
  • Je hebt een goed verhaal, maar stuurt het naar de verkeerde media. Zorg ervoor dat je de juiste redacties en journalisten je verhaal opstuurt. Vraag jezelf van tevoren af: Is dit interessant voor de lezers van bijvoorbeeld Telegraaf of de luisteraars van BNR nieuwsradio? Levert jouw verhaal meer kijkers, luisteraars of lezers op? Dan heb je een grote kans dat ze jou willen interviewen! Hoe je aan de juiste journalisten voor jouw doelgroep komt? Bekijk de namen van journalisten in kranten/magazines die schrijven over jouw vakgebied, kijk op de websites van radio- en televisiestations en gebruik de zoekfuncties van Twitter en Linkedin om de juiste journalisten te vinden.
  • Je vraagt of de journalist je persbericht heeft ontvangen. Vraag een journalist nooit of hij/zij je persbericht heeft ontvangen. Ik kende deze regel al uit de PR-boeken maar ik heb ondervonden hoe irritant die vraag echt is, toen hij aan mij gesteld werd. Ik heb namelijk voor verschillende blogs gewerkt en voerde de hoofdredactie over een magazine. Waarom je deze vraag nooit moet stellen? Journalisten ontvangen doorgaans tientallen e-mails met persberichten per dag…en als jij die vraag stelt, dan vraag je eigenlijk of hij/zij even tussen honderden e-mails wil kijken. Dat is gewoon geen goede binnenkomer. De kunst is om een journalist binnen 10 seconden te overtuigen van jouw boodschap. In plaats van deze vraag te stellen, kun je veel beter gewoon je verhaal afsteken. En soms hoor je de journalist dan zeggen: “Daar heb ik volgens mij wat over gelezen.” Dat is pas een mooie binnenkomer! De redacteur zal nòg geïnteresseerder zijn in je belletje want hij heeft je bericht onthouden. Grote kans dat je media-aandacht krijgt!

Wil je weten hoe je de media wel overtuigt je gratis publiciteit te geven?

Kom dan naar mijn workshop “5 manieren om free publicity te krijgen” op 7 maart in Amsterdam. Als je je nog niet hebt opgegeven, doe dit dan snel want er zijn nog slechts 5 plekken beschikbaar! Klik hier voor meer informatie.

Wil je komen maar kun je niet op deze datum, mail me dan even want ik plan binnenkort een extra workshop in en stem graag een datum af met de mensen die op 7 maart niet kunnen.

Er zijn nog veel meer valkuilen te bedenken als het gaat om het genereren van free publicity. Heb jij een tip? Deel hem in een comment!

Groet,

Stephanie

[PR Tips & Tricks] Waarom je met free publicity meer klanten kunt krijgen dan met adverteren

Stephanie Aukes | December 21st, 2012 - 16:12

Free PublicitySchrijf je hier in voor mijn gratis PR Tips & Tricks Ezine.

Eind 2010 ben ik full time begonnen in mijn bedrijf Supastar-pr. Een grote verandering want van 2007 – 2010 deed ik alleen af en toe een opdracht naast mijn vaste baan. In de twee jaar dat ik nu fulltime bezig ben, heb ik hard gewerkt aan de groei en strategie voor mijn bedrijf. Ik heb in deze twee jaar mijn omzet zien verdubbelen. Iets waar ik heel trots op ben!

De afgelopen twee jaar heb ik tientallen klanten succesvol free publicity gegenereerd in media als Telegraaf, Financieel Dagblad, Pauw & Witteman, Nieuwsuur, AT5, RTV-NH, Trouw, Volkskrant, Sprout.nl, Flair, Jan Magazine, Linda, Vrouw.nl, Parool en meer. Mijn klanten hebben gezien hoe ze meer traffic naar hun site krijgen, meer klanten aantrekken en meer omzet genereren doordat zij in de media hebben gestaan. Onafhankelijke aandacht van een journalist helpt in het bouwen aan naamsbekendheid en geloofwaardigheid. Het geeft een boost aan je expertstatus en vergroot het vertrouwen van klanten in jouw bedrijf!

De aanvragen voor free publicity campagnes blijven binnenstromen, maar als eenmansbedrijf kan ik maar een beperkt aantal klanten helpen. Om iedereen te kunnen helpen en mijn bedrijf verder te laten groeien, wil ik daarom mijn rol als PR en free publicity coach vergroten. Dit houdt in dat ik meer ondernemers zelf wil leren hoe zij voor hun bedrijf succesvolle PR kunnen doen en hoe zij gratis media-aandacht kunnen realiseren.

Ik richt me in het bijzonder op dienstverleners als coaches, trainers en adviseurs. De media is altijd op zoek naar experts met een interessante visie of een goed verhaal om een bijdrage te leveren aan hun nieuwsverhalen.

Wanneer een ondernemer nieuws heeft of een bijzonder verhaal, dan is de kans groot dat hij/zij daarmee free publicity kan genereren. Alleen hoe doe je dat? Wat zijn de do’s & don’ts? Hoe schrijf je een goed persbericht? Daarover ga ik ondernemers in workshops, (online) trainingen, VIP-events en programma’s alles over leren zodat zij weten hoe zij journalisten en redacteuren kunnen overtuigen aandacht aan hun bedrijf te besteden.

Om de eerste stap in goede PR te kunnen maken, is het belangrijk te weten wat de voordelen zijn van free publicity ten opzichte van adverteren bijvoorbeeld. Over de voordelen van free publicity, en waarom je daar meer klanten mee kunt aantrekken dan met adverteren, vertel ik je graag meer in deze blog.

Waarom investeren in een PR-budget in plaats van een reclamebudget?

• Free publicity is goedkoper dan adverteren en je kunt er een groter bereik mee hebben dan met een advertentie
• Redactionele aandacht is geloofwaardiger dan adverteren, want het brengt de boodschap over op een objectieve, journalistieke manier. Wist je dat nog maar 17% van de consumenten gelooft wat er in een reclame-uiting gezegd wordt? (Bron: 2010 Edelman Trust Barometer)
• Free publicity geeft potentiële klanten de kans jou beter te leren kennen. Het is inhoudelijke aandacht voor je organisatie, product of dienst
• Redactionele aandacht, een artikel in een krant, blad, op TV of radio, heeft een lage irritatie waarde bij lezers, kijkers en luisteraars
• Het kan een langdurig effect hebben, soms langer dan een jaar en het kan een sneeuwbaleffect hebben. Sta je bijvoorbeeld in de Telegraaf of in de regionale krant? Andere media lezen elkaars publicaties en kijken en luisteren naar elkaars programma’s. Het zal niet de eerste keer zijn dat mijn klanten daardoor nog meer media-aandacht gekregen hebben!
• Media-aandacht zorgt voor voorsprong op je concurrentie• Een artikel over jou en je bedrijf geeft meer waardering en vergroot je expertstatus
• Het geeft meerwaarde aan de betrouwbaarheid van de organisatie
• Het zorgt voor meer en positief gestemde bezoekers op je site
• Het schept een goed klimaat voor reclame, DM en overige communicatie-uitingen
• Free publicity leidt tot meer klanten en een hogere omzet

Gratis strategiesessie:
Hoe je met succesvolle PR meer klanten aantrekt

Wil je weten wat PR en free publicity voor jouw bedrijf kan betekenen? Je maakt nu kans op een gratis strategiesessie ter waarde van € 247. In deze sessie neem ik je huidige PR-situatie door en geef ik je een aantal praktische tips waar je direct mee aan de slag kunt om je naamsbekendheid te vergroten zodat je meer klanten aantrekt.

Wil je in aanmerking komen voor een gratis strategiesessie? Geef je dan NU nog op via deze link want het aantal gratis sessies die ik kan aanbieden is beperkt:
http://www.supastar-pr.com/expertise/gratis-strategiesessie

Ik hoop je persoonlijk te spreken tijdens een van de sessies en wens je hele fijne feestdagen en een succesvol 2013!

Stephanie

8 PR Tips om je (online) zichtbaarheid te vergroten

Stephanie Aukes | June 17th, 2011 - 16:06

Schrijf je hier in voor mijn maandelijkse gratis PR Tips & Tricks Ezine.

Public relations (PR) is het managen van je publieke imago en de
relaties die geïnteresseerd zijn in je bedrijf,
product of dienst.
Vandaag de dag wordt online PR steeds
belangrijker. Je kunt er
veel voordeel uit halen. Online PR
kan je zichtbaarheid en
naamsbekendheid een enorme
boost geven. Ben je online
gemakkelijk vindbaar en heb je
goede content op je site? Dan is
de kans groot dat je meer business genereert en meer
aandacht
krijgt van de pers. Media en bloggers zijn altijd op zoek naar
interessante content
om hun publiek te boeien. Als je ervoor zorgt
dat je online goed zichtbaar bent, heb je meer
kans op exposure
in de media.

1. Houd de boodschap die je communiceert zo simpel mogelijk zodat media en klanten
direct begrijpen wie je bent, wat je product of dienst inhoudt en welk probleem je voor
hen oplost of in welke behoefte je voorziet.

2. In deze competitieve markt is het belangrijk dat je heel helder communiceert wat jouw
product of dienst uniek maakt. Dit vergroot de kans op aandacht van de pers en potentiële
klanten aanzienlijk.3. Als je een persbericht hebt gemaakt en/of een social media campagne op touw hebt
gezet, zorg er dan voor dat je bereikbaar bent voor de pers en (potentiële) klanten.
Reageer snel en adequaat op hun verzoeken.

4. Maak een (online) press kit, ofwel een pakketje voor de pers, met meer informatie
over je bedrijf, product en dienst dat je kunt opsturen zodra de media interesse toont.

5. Zorg ervoor dat je goede standpunten hebt als de pers je belt. Jij kunt op jouw
vakgebied of in jouw branche de expert zijn die commentaar geeft op gebeurtenissen
in de media.

6. Word je uitgenodigd voor een radio- of televisieprogramma? Bereid je dan goed
voor op wat je wilt zeggen in de show. Wees helder en simpel in je communicatie.

7. Laat je klanten en relaties weten dat je op de radio of televisie komt of dat er een

stuk over je in de krant verschijnt. Hiermee bouw je geloofwaardigheid op.

8. Als de site van een groot medium of een populaire blog aandacht aan je besteedt,
bouw je niet alleen aan geloofwaardigheid, maar ook de hyperlink van hun website
naar jouw site, levert je meer traffic op. Veel van deze sites hebben een hoge page
rank en staan vaak ​​in de top van zoekmachine rankings.

© 2011 Stephanie Aukes | Supastar-pr, alle rechten voorbehouden.

Wil je dit artikel gebruiken in een tijdschrift, nieuwsbrief of op een website?
Dat kan, zolang je de volgende informatie met een werkende link naar genoemde website,
opneemt: “Door Stephanie Aukes van Supastar-pr. Meld je aan voor haar PR Tips & Tricks
Ezine via www.supastar-pr.com.”

Wil je hulp bij het opstellen bij een ‘press kit’, een online campagne of het
ontwikkelen van een goede boodschap voor je bedrijf? Bel mij op 06-24608220
of stuur een e-mail naar info[at]supastar-pr.com voor meer
informatie.

Over Supastar-pr | Stephanie Aukes
Stephanie Aukes helpt bedrijven en personen met het vergroten van hun zichtbaarheid en
naamsbekendheid: bij de media, (potentiële) klanten én online. Stephanie is gedreven,
creatief en heeft een bijzonder sterke pen. Authenticiteit en het beste uit mensen en
organisaties halen staan bij haar voorop. Door haar toegewijde inspanning en kennis en
contacten in het journalistieke veld weet zij voor haar klanten waardevolle media-aandacht
te genereren. Stephanie zet bedrijven en personen werkelijk in the spotlight!

Follow me on Twitter:
http://twitter.com/supastarpr

Become a fan on Facebook:
http://www.facebook.com/nl.supastarpr

Schrijf je hier in voor mijn maandelijkse gratis PR Tips & Tricks Ezine.

Public relations (PR) is het managen van je publieke imago en de
relaties die geïnteresseerd zijn in je bedrijf,
product of dienst.
Vandaag de dag wordt online PR steeds
belangrijker. Je kunt er
veel voordeel uit halen. Online PR
kan je zichtbaarheid en
naamsbekendheid een enorme
boost geven. Ben je online
gemakkelijk vindbaar en heb je
goede content op je site? Dan is
de kans groot dat je meer business genereert en meer
aandacht
krijgt van de pers. Media en bloggers zijn altijd op zoek naar
interessante content
om hun publiek te boeien. Als je ervoor zorgt
dat je online goed zichtbaar bent, heb je meer
kans op exposure
in de media.

1. Houd de boodschap die je communiceert zo simpel mogelijk zodat media en klanten
direct begrijpen wie je bent, wat je product of dienst inhoudt en welk probleem je voor
hen oplost of in welke behoefte je voorziet.

2. In deze competitieve markt is het belangrijk dat je heel helder communiceert wat jouw
product of dienst uniek maakt. Dit vergroot de kans op aandacht van de pers en potentiële
klanten aanzienlijk.3. Als je een persbericht hebt gemaakt en/of een social media campagne op touw hebt
gezet, zorg er dan voor dat je bereikbaar bent voor de pers en (potentiële) klanten.
Reageer snel en adequaat op hun verzoeken.

4. Maak een (online) press kit, ofwel een pakketje voor de pers, met meer informatie
over je bedrijf, product en dienst dat je kunt opsturen zodra de media interesse toont.

5. Zorg ervoor dat je goede standpunten hebt als de pers je belt. Jij kunt op jouw
vakgebied of in jouw branche de expert zijn die commentaar geeft op gebeurtenissen
in de media.

6. Word je uitgenodigd voor een radio- of televisieprogramma? Bereid je dan goed
voor op wat je wilt zeggen in de show. Wees helder en simpel in je communicatie.

7. Laat je klanten en relaties weten dat je op de radio of televisie komt of dat er een

stuk over je in de krant verschijnt. Hiermee bouw je geloofwaardigheid op.

8. Als de site van een groot medium of een populaire blog aandacht aan je besteedt,
bouw je niet alleen aan geloofwaardigheid, maar ook de hyperlink van hun website
naar jouw site, levert je meer traffic op. Veel van deze sites hebben een hoge page
rank en staan vaak ​​in de top van zoekmachine rankings.

© 2011 Stephanie Aukes | Supastar-pr, alle rechten voorbehouden.

Wil je dit artikel gebruiken in een tijdschrift, nieuwsbrief of op een website?
Dat kan, zolang je de volgende informatie met een werkende link naar genoemde website,
opneemt: “Door Stephanie Aukes van Supastar-pr. Meld je aan voor haar PR Tips & Tricks
Ezine via www.supastar-pr.com.”

Wil je hulp bij het opstellen bij een ‘press kit’, een online campagne of het
ontwikkelen van een goede boodschap voor je bedrijf? Bel mij op 06-24608220
of stuur een e-mail naar info@supastar-pr.com voor meer
informatie.

Over Supastar-pr | Stephanie Aukes
Stephanie Aukes helpt bedrijven en personen met het vergroten van hun zichtbaarheid en
naamsbekendheid: bij de media, (potentiële) klanten én online. Stephanie is gedreven,
creatief en heeft een bijzonder sterke pen. Authenticiteit en het beste uit mensen en
organisaties halen staan bij haar voorop. Door haar toegewijde inspanning en kennis en
contacten in het journalistieke veld weet zij voor haar klanten waardevolle media-aandacht
te genereren. Stephanie zet bedrijven en personen werkelijk in the spotlight!

Follow me on Twitter:
http://twitter.com/supastarpr

Become a fan on Facebook:
http://www.facebook.com/nl.supastarpr

12 tips voor de inhoud van een persbericht

Stephanie Aukes | May 9th, 2011 - 09:05

Schrijf je hier in voor mijn maandelijkse gratis PR Tips & Tricks Ezine.

Heb je nieuws dat je met de wereld wilt delen? Organiseer je een evenement, lanceer je een nieuw product, een webwinkel of heb je een prijs gewonnen? Allemaal goede redenen om een persbericht op te stellen en aan de media te sturen voor ‘exposure’!

Er zijn veel misverstanden over wat een persbericht wel en niet is. Het is zeker geen commercieel bericht om je product of dienst te verkopen. Maar wat is het dan wel? Want je wilt natuurlijk dat journalisten je bericht oppakken en er een artikel over schrijven of een item van maken. Supastar-pr heeft jarenlange ervaring met het schrijven van persberichten en het informeren van de media om jouw bedrijf, product of dienst in het nieuws te krijgen. Ik deel graag 12 tips met je over de inhoud van een persbericht.

1. Zorg dat het persbericht nieuwswaarde heeft en schrijf je bericht vanuit een boeiende invalshoek. Let er op dat je feitelijk en niet in reclametaal schrijft. Interessant nieuws is bijvoorbeeld: het lanceren van een nieuw product, het aankondigen van een evenement,de release van een nieuwe CD of de samenwerking met een bekend bedrijf of persoon.

2. Schrijf een korte, krachtige kop in telegramstijl. Inhoudelijk geeft de kop weer wat het nieuws is en om wie het gaat.

3. Geef in de eerste alinea antwoord op de vragen: wie, wat, waar, wanneer en hoe. De belangrijkste informatie staat dus in de eerste alinea. De details kun je kwijt in de volgende alinea.

4. Geef enige achtergrondinformatie. Schrijf je over een evenement? Vertel dan wat er gaat gebeuren tijdens het evenement. Gaat het persbericht over een nieuw product? Vertel dan bijvoorbeeld waarvoor je het product goed kunt gebruiken. Houd het wel kort. Maximaal een alinea.

5. Zorg ervoor dat je persbericht niet langer is dan een A4-tje. Schrappen is de kunst van schrijven!

6. Schrijf objectief en zakelijk. Een persbericht mag nooit een verpakte reclame zijn. Dit verkleint de kans op media-aandacht aanzienlijk.

7. Schrijf in de actieve vorm. Houd je zinnen kort en vermijd overbodige woorden als ‘worden’, ‘kunnen’ en ‘zullen’.

8. Wees professioneel en controleer de tekst goed op spelling- en taalfouten.

9. Sluit het persbericht af met de tekst: Einde persbericht. Vermeld hieronder de tekst ‘Noot voor de redactie’ en geef hier aan waar nadere informatie ingewonnen kan worden. Maak het de journalist zo gemakkelijk om in contact met je te komen. Zorg er dan ook voor dat je bereikbaar bent.

10. Als de journalist geïnteresseerd is in plaatsing van je bericht, wil hij/zij daar vaak ook een foto bij gebruiken. SUPER TIP: Zet in je persbericht een link naar je website waar de journalist persfoto’s (hoge resolutie) kan downloaden.

11. Voor je het persbericht verstuurt, vraag jezelf eerst goed af of het nieuws interessant is voor de doelgroep van de journalist/media waaraan je het bericht gaat versturen. Als je de journalist kent, verstuur je persbericht dan met zijn/haar naam in de aanhef.

12. 12. Klik hier voor een voorbeeld van een persbericht.

© 2011 Stephanie Aukes | Supastar-pr, alle rechten voorbehouden.

Wil je dit artikel gebruiken in een tijdschrift, nieuwsbrief of op een website? Dat kan, zolang je de volgende informatie met een werkende link naar genoemde website, opneemt: “Door Stephanie Aukes van Supastar-pr. Meld je aan voor haar PR Tips & Tricks Ezine via www.supastar-pr.com.”

SUPASTAR-PR SCHRIJFT EN VERSTUURT JOUW PERSBERICHT
Heb je niet de tijd of kennis om een persbericht te schrijven? Supastar-pr schrijft en verstuurt jouw persbericht aan de juiste media die jouw doelgroep bereikt. Bel mij op 06-24608220 of stuur een e-mail naar info[at]supastar-pr.com Supastar-pr beschikt over nationale- en regionale mediacontacten en adressen zodat jouw persbericht op de juiste plekken terecht komt voor maximale ‘exposure’! De pers telefonisch informeren over jouw nieuws? Ook daarvoor kun je bij mij terecht. Wil je meer weten? Klik hier of neem vrijblijvend contact met mij op voor meer informatie.

Over Supastar-pr | Stephanie Aukes
Stephanie Aukes helpt bedrijven en personen met het vergroten van hun zichtbaarheid en naamsbekendheid: bij de media, (potentiële) klanten én online. Stephanie is gedreven, creatief en heeft een bijzonder sterke pen. Authenticiteit en het beste uit mensen en organisaties halen staan bij haar voorop. Door haar toegewijde inspanning en kennis en contacten in het journalistieke veld weet zij voor haar klanten waardevolle media-aandacht te genereren. Stephanie zet bedrijven en personen werkelijk in the spotlight!

Follow me on Twitter:
http://twitter.com/supastarpr

Become a fan on Facebook:
http://www.facebook.com/nl.supastarpr

3 PR Tips & Tricks

Stephanie Aukes | February 27th, 2011 - 09:02

1. Profileer uw bedrijf op internet en deel uw kennis en activiteiten op Twitter, Facebook, Hyves en maak een Linkedin account aan. Maak uw (potentiële) klanten fans en vertegenwoordigers van uw bedrijf! Coca-Cola heeft maar liefst 14.862.956 fans op Facebook!

2. Verstuur uw (potentiële) klanten een periodieke e-nieuwsbrief. Laat zien dat u expert bent op uw vakgebied en verbind uw klanten met uw bedrijf. Schrijf over uw bedrijf en zaken die hen bezighouden.

3. Maak op uw website een speciaal gedeelte voor de pers. Zet daar uw logo, foto’s, video’s, bedrijfsgeschiedenis en andere interessante aspecten voor de pers (en andere bezoekers) om te weten over uw bedrijf.